Elektrycy w małej firmie o światowym zasięgu

27 marca 2014r. uczniowie klasy 1 TE technikum elektrycznego oraz 3 TE technikum elektronicznego Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu, odbyli bardzo ciekawą wycieczkę edukacyjną do firmy ELHAND TRANSFORMATORY S.p. z o.o. w Lublińcu, która zajmuje się produkcją transformatorów, zasilaczy i dławików.

Uczniowie mieli możliwość zobaczyć a nawet dotknąć urządzeń które mają zastosowanie zarówno pod ziemią czyli w kopalniach, na morzu czyli w statkach, w pojazdach transportu publicznego jak tramwaje i trolejbusy. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia całego cyklu produkcyjnego transformatorów różnych mocy od nawijania cewek na rdzenie czy karkasy, wyprowadzanie końcówek uzwojenia, zabezpieczania przed zwarciami i końcowe próby napięciowe wyrobów.

Uczniowie zostali zapoznani z całym cyklem produkcyjnym, który rozpoczyna się już od zamówienia klienta, poprzez projekt konkretnego urządzenia, produkcją, próbami i końcową sprzedażą klientowi. Całość zwiedzania poprzedzona była prezentacją multimedialną, która wprowadziła uczniów w profil firmy. Na zakończenie wszyscy zgodnie stwierdzili że była to bardzo ciekawa i interesująca lekcja z maszyn elektrycznych. W przyszłości uczniowie odwiedzą firmę ELHAND TRANSFORMATORY Sp. z o.o. już w nowej siedzibie.

 Opiekunami wycieczki byli pan Jerzy Juda, Andrzej Starzycki oraz Mariusz Meroń

drukuj